Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arıcılıkta Kaynakların Heder Edilmesi
#1
Değerli dostlarım, sürekli olarak uyarılar yapılır, düzenlemeler yapılır, yapılır yapılmasına da takip ve kontrol sistemi her ne hikmetse birilerinin ellerinde oyuncak misali işletilemez halde heder edilir.

Yurdumuzda bulunan ırk zenginliğimizi bilinçli ve şuurlu bir şekilde fark ediyor musunuz acaba?

Aslında, dış ülkelerden Hiçbir şekilde arı getirmeden, yıllardan beri, arı ırklarımızla ilgili gen bankamız , ilk paragrafta vurgulama yaptığım oyuncak misali yapılmamış olsaydı; bir düşünün neler yapılırdı bu mükemmelliklerde dolu yurdumuzda.

Hemen hemen bir çok konuda arıcılığın temelini teşkil eden arı gen bankasına neden bu kadar önem vererek, üzerinde durduğumu anlayabilen dostlarımı tebrik ederim.
Anlayamayan dostlarımda içinde bulunduğumuz 2008 yılı dahil önümüzdeki üç-beş yılda yüzlerde dolar ve euro vererek dış ülkelerden ana arı almaya başlarlarsa o zaman gen bankasının ne kadar önemli olduğunu anlayacaklardır.

Devletimizin düzenlediği arıcılık kurslarında basit konularla vatandaşımızın zamanlarını heba edilmesi gerçekten çok acınası bir durumdur.

İlerleyen günlerde böylesi bir kurs oluşturulursa katılmak isteyen dostlarımın mutlaka acizane bizim değindiğimiz konular üzerinde mutlaka kurs öğretmenlerinden bilgi edinmeye gayret etmelerini rica ederim.

Elbette temel ilkeler ve bilgiler olmaz ise arıcılıkta başarı şansı henüz başlamadan kaybedilecektir.

Aslında on veya onbeş günde verilmeye çalışılan bilgilerle zaten gerekli alt yapı oluşmayacaktır. 

Kurs öğretmeni, öğrenci ilişkisi olmaktan çıkarılmalıdır arıcılık kursları. 

Kurs öğretmeni........ arıcılık belgesi ilişkisi olmaktan çıkarılmalıdır arıcılık kursları.

Arıyı, Arı ürünlerini ve Doğal popülasyon'u gerçekten seven ve anlayabilen insanlara hak ettikleri değerleri vererek gerçek arıcıların yetiştirilmesi gerekmektedir.

Lütfen yukarıdaki 3 paragrafı üzerinize alıp ta kendinizi hakir görmeyin, siz meslektaşlarımı tenzih ederim.

Meslek aşkı, başarının anahtarını ele almak demektir.

Başarı anahtarı, bu ilim ve bilim dalının kapısını açmak demektir.

Açılan kapı ise, kendini sürekli yenileyebilen, bilimsel ve teknik bilgiler nezdinde arıcılığın her hangi bir dalında uzmanlaşmak demektir.

Allah cc hazretleri hangi meslekte olursa olsun, mesleğinin hakkını verebilenlere yar ve yardımcı olur inşaallah.

Bizim amacımız, çağımız insanının ihtiyaç duyduğu saf, temiz ve en kaliteli arı ürünlerini hasat ederek insanlığın arzına sunabilmektir.

Takdir her zaman talepte bulunanlara aittir.

Muhterem dostlarım. İklimsel avantajımız hiç israf edilmeden kullanılması gereken en önemli kaynağımız olmalıdır.

İklime bağlı olarak, bal, polen ve propolis kaynaklarımızın zerresinin dahi israf edilmeden elde edilmesi bu kaynağın heder edilmemesiyle gerçek değerini bulacaktır.

Arı ırkı ve dolayısıyla arı ürünlerinin en üst düzeyde elde edilmesi ise, sabit veya seyyar arıcılıkta, konaklama yapılacak bölgelere uyum yapıp yapmadığı bir sezonu kaybetmek demek olduğu ise, zaman kaynağının israf edilmesi demektir.

Evet dostlarım, sizlerle paylaşmak istediğim konuların birbirleriyle olan zincirin her bir halkaları olduğunu, birisinin aradan çıkarıldığı zaman kopukluklara ve milli gelir kaynaklarımızın heder edilmesi anlamına geldiğini lütfen iyi düşünüp ona göre kendinize çeki düzen vermelisiniz.

Unutmayalım ki, her bir arıcı meslektaşımızın kaybı, dünya sıralamasındaki arı ürünleri sıralamasında geri saflara düşmemize neden olacaktır.
Bu düşüşlerimiz, dış kaynaklı arıcılıktan başka bir şey demek değildir.
İnşaallah vermiş olduğumuz bu bilgiler üzerinde derin, derin düşünür ve kendinizi kaynaklarımızı heder etmeyen birer arıcı olma yolunda yeniden formatlarsınız.
Allah cc hazretleri cümlemizin işlerini kolaylaştırır inşaallah.

ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR. 
ahmetbirbilen46@hotmail.com
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi