Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ARI HASTALIKLARININ TESBİT, TEŞHİS VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Herhangi bir arı kolonisinde görülebilecek rahatsızlığın ne olduğunu tespit ve teşhis etme bilgisine sahip değilseniz, çevrenizde sizden daha tecrübeli bir arıcıya müracaat etmelisiniz. Böyle bir imkanınızda yoksa hiç vakit kaybetmeden en yakın il veya ilçe tarım müdürlüklerindeki arıcılık şubesine müracaat ediniz.
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com
Selamun Aleyküm; Sayın hocam; geçen pazar günü arıları kontrol ettiğimde arılığımın her iki başındaki arı kovanlarında petek gözlerinde ölü beyaz renkli lavralar gördüm. Arı sayı olarak çok güçlü. Aklıma ilk gelen şey arıları üşütmüş olabileceğim.Hemen eczanaden Tetra adlı antibiyotik alıp çıta üzerine serpiştirdim.
Sizden isteğim; bu olumsuz durum ne olabilir ve en kısa zamanda nasıl tedavi edebilirim
Ara
Selamünaleyküm.
Dostum, bu ölü beyaz renkli larvalar taş gibi sertleşmiş bir şekildemi ölü, yoksa normal olgunlaşmamış pupa dönemimidir bunu tam açıklayamamışsın. Bir zahmet bu gördüklerinin bir resmini çekip msn üzerinden bana yollarsan durumu çözeriz inşaallah.
Allaha emanet olasın.
Selamünaleyküm.
Aleyküm selam, sayın hocam; larvalar tam gelişmemiş. Beyaz renkli, yumuşak, tam arı görünümünü almamış, kurtçuk görünümünde.
Ara
selamun aleyküm _sayın ahmet abi kırşehirli arkadaşın bahsettiği yavru üşümesi olabilirmi,ve acaba ilaç tedavisi olmassa yavru çürüğüne gidebilirmi?
Ara
Selamünaleyküm Hasbi efendi.
Dostum, Allahın izni ile ne olduğunu tam anlayabilmemiz için resimleri çekip bize yollarsa duruma bakacam.
Elbette ani ısı düşmesi ve yükselmesi arasındaki zamanda oluşabilecek durumda olabilir.
Bekleyelim bakalım resimler gelirse anlayacaz inşaallah.
Selamünaleyküm.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi