Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arıcılıkta Uyuyan ........... Uyanık Geçinenler
Muhterem meslektaşlarım, dünya üzerindeki arıcılık sistem ve yeniliklerini gerçek bir gözlemleyici kapasitesiyle takip edebiliyorsanız ne mutlu sizlere.
Yazılı veya sözel olarak yayınlanan tüm kaynaklarda, özellikle bu güne kadar sizlere sürekli olarak üzerinde çok fazla durduğum aşağıdaki hususları anlatanlar müstesna, hiç dikkat ettinizmi?

Arı ırklarımız ile ilgili GEN bankamızın kurulması ve organize edilmesi.(ÇOK ACİLEN)

Irk özelliklerine göre, bölgesel olarak tecritli ana arı çiftleştirme alanlarının oluşturulması.

ARICILIK YOL HARİTASININ (Çok Acilen) Yöresel veya bölgesel olarak, arıcılarla işbirliği yaparak bakanlık tarafından tesbit edilerek uygulamaya konması.

Arı Meralarının tesbiti ve seyyar arıcılarımızın yerleştirilme planlarının işler hale getirilmesi.

Kışlatma amaçlı Akdeniz, Ege ve ılıman iklimi olan yerlerdeki, kışlatma düzenlerinin YOĞUNLAŞTIĞI yerlerde'de konaklama planlarının oluşturulması.

Organik bal başlığı altında bal üretiyorum diye halkımıza çok yüksek fiyatlarla bal satanların sıkı denetim altına alınması.

Teşvik başlığı altında, HAKSIZ, HUKUKSUZ VE KAYIRIMCI düşünceye sahip BİRLİK, KURUM VEYA KURULUŞLARA çok sıkı FAHRİ DENETLEYİCİ ekipler oluşturulması.

ŞEKER VE DİĞER ŞEKERLİ MADDELERDEN YAPTIRILAN (SÖZDE ADI BAL OLAN) BAL GÖRÜNTÜSÜNDEKİ TÜM MAMÜLLERİN SAKKAROMETRE CİHAZI İLE laboratuvarlarda incelenmesi yapılarak, sahte bal üretimi yaparak, dürüst üretim yapan meslektaşlarımızın kalkınmasına engel olanların cezalandırılması.

Evet muhterem dostlarım.
Yazılı veya sözel yayın organları, menşei veya ismi ne olursa olsun, sahiblerinin konumları ne olursa olsun lütfen dikkatli bir şekilde bu yayın organlarını bir daha inceleyin.

“Ben bu gün şunu yaptım.”

“Ben bu gün şurda şu kadar arkadaşla şu sefayı yaptım.”

“Ben bu işi istersem, (af buyrun dostlarım) ayağımlada yaparım” gibi ne öze, nede söze yakışmayan lakayıt tavır ve ifadelerde bulunanlarla işimiz yok.

Yurt dışı bağlantılı edindiğimiz bilgiler, Anadolumuzda arıcılık yapan meslektaşlarımızı (Aptal ve geri zekalı) konumuna düşürmekten başka bir işe yaramaz halde sunulmaktadır.

Avrupada bu şu şekilde yapılıyor diyenlere lütfen, sen biraz dur bakalım bunu orda yapanlar ve uygulayarak arıcılara dünya pazarını açanlar UZAYDAN'mı geldi, yoksa insan üssü güçleremi sahip diye sorgulayın dostlarım.

Birilerini alkışlamakla, birilerinin yemekli toplantılarında bulunmakla, birilerinin makam sevdasını tatmin etmekle, önce birey olarak sonrasında ülke ekonomimiz kalkındıysa yıllardan beri, aynı şeyleri yapmaya devam edin........!

Arıcılıkta kullanılan malzemelerimiz, arının biyolojisine ve fizyolojisine aykırı maddelerden yapılıyorsa iki defa düşünmek zorundasınız.

Dede ata sistemleri ile bu günkü artan nüfusun ihtiyacı olan bal rezervini sunmak, artık imkansız hale gelmiştir. Bu ifademde kara kovan bal üretimi yapan dostlarımı incitmesin; amacım o deyil dostlarım.

Fenni kovanlarda kara kovan (Seksiyon bal) balını daha kolay ve sistemli bir şekilde yaparsanız daha yüksek verimler elde edilmektedir.

Eveeet değerli meslektaşlarım, yayıncılık anlayışı insanların kalkınmasına, uyanmasına ve çağın teknolojik nimetlerinden faydalanmasına vesile oluyorsa??? baş tacı .

Bol laf yapan ama sadece dil ucunda olan ifade ve sistemlere karnımız tok dostlarım.

Uyanmak zorundasınız, yoksa uyanık geçinen af buyrun utanmaz insanlar bundan l5 ila 20 yıl öncesindeki sistem ve düşüncelerle kendi EGOLARINI tatmin uğruna sizlere masal anlatmaya devam edeceklerdir.

Allah cc Hazretleri, şehit torunu milletimizi hile ve düzenbazlıklarla dolu insanların tuzaklarına düşmekten muhafaza eyler İNŞALLAH.
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com
Dilerim serzenişlerinizi bir duyan olur. Bu yazınızı aynen Arıcılık bilgi Paylaşım Grubu'nda paylaştım.Fecebookta.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi