Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
arıcılığa merak salmış birisi
Selamınaleyküm değerli Arıcı arkadaşlar
Arıcılığa merak salmış birisi olarak siz değerli dostlardan arı ve arıcılık hakkında bilgi almak mevcut bilgiler ile bilgilenmek amacıyla aranızdayım.
Ara
aramıza hoş geldin terekeme75 rumuzlu kardeşim.

Yeni başlamışbiri olarak aslında mesleği arıcılık olmayan elektrikçi biri için hobi olarak yapan biriyim. aslında beni buna çeken yaşamasına katkıda bulunduğumuz bu canlıların doğaya ve bana hizmet etmesi çok büyük bir mutluluk kaynağı eğer iyi yaparsan. 16 kovanım var. tavsiyem hassas, ayrıntıya değer veren, araştırmacı ve bilimsel ( eski teknikleride inceleyip değerlendirerek) iyi şeyler başaracağına inanıyor ve yürekten temenni ediyorum.
Ara
Selamünaleyküm.
Nihat efendi Allah cc hazretleri cümlemizin işlerini kolaylaştırır inşaallah.
Arıcılık............;
Okumak, Okuduğunu anlamak, Uygulamak ve Özellikle ilk 5 yılın arı sezonunda günlük notlar tutabilmektir.
Her sezon sonunda mutlaka artı ve eksilerini değerlendirip, eksilerden kurtulmaktır dostum.
Haydi hayırlısı,
Selamünaleyküm.
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com
Sayın hocam ismim Bekir ŞAHİN Kayseriliyim, Polis memuruyum, arıcılık ile Sivas ili Suşehri ilçesinde görev yaptığım esnada tanıştım, 4 yıl yaklaşık 100 kovan arı ile ortağım ile arıcılık yaptım, çalışırken ne kadar zorda olsa arıcılık öyle bir hastalıkki uyku falan dinlemiyorsun, yaz dönemlerinde en fazla 3-4 saat uyku ile durduğumu iyi bilirim fakat değer hocam, bu 4 yıl içerisinde deneme yanılma yöntemi ile çok şey öğrendim diyordum ama tainim çıkıp Antalya iline geldikten sonra arıcılığı internetten takip etmeye başlayınca hatalarımın çok olduğunu anladım, siz ve sizin gibi blog ve site sahipleri aracılığı ile çok şeyi o zamanlar yanlış yaptığımı anlıyorum, tabi arıcılık hastalıktırya Antalyadada duramadım 4 adet arı aldım ve 10 tanede kovan yaptırdım, bu 10 kovanıda transferle ana üreterek arı yaptım, internetten araştırma yapmasaydım transferi nereden biliyorduk, eskisi gibi oğula gitmek için meme dikmiş arıdan kaç günlükken meme dikildiği bilinmeyen ana memeleri ile arı yapacaktık buda verimi düşürecekti tabiki, internette arıcılık konusunda bilgilerini saklamayan siz ve diğer arıcı büyüklerimizden Allah razı olsun. Bütün arıcı abi ve kardeşlerimin emeklerini Allah'ım zayi etmez İnşallah, bol bereketli yıllara....
Saygı ve selamlarımla.[/size][/font]
Ara
Selamünaleyküm Bekir efendi.
Allah cc Hazretleri cümlemizin ilmini artırıp hazmını kolaylaştırır inşaallah.
Maişet mesleğinizde kolaylıklar, arıcılığınızda başarılı olmanızı temenni ederim.
Selamünaleyküm.
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi