Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kek verilmesi
selamun aleyküm.sayın hocam size bi sorum olacak dün ankarada arı malzemeleri satan bi yere gittim orada bana mart ayına kadar şimdiden itibaren düzenli kek vermemi söylediler.acaba doğrumu değilse kek verme işlemine ne zaman başlayacam.arılarıma sonbahar şuruplamasınıda yaptım.şimdiden vereceğiniz öğütler için allah razı olsun.
Ara
Vealeykümselam.
Dostum, bu şekilde sana tavsiyede bulunan malzeme satıcıları, öncelikle bulunduğunuz yörenin iklim şartlarını bilmiyorlar demektir.
Ilıman iklimli ve arının salkıma girmeyeceği sahil şeritlerinde arılarını kışlatıyorsan, elbette kek vermek mantıklı olacaktır. Ancak, arılarını kışlattığın yerde kış mevsiminde arıların salkım oluşturuyorsa hatta, ısı düşüklüğünden dolayı uçuş dahi yapamıyorsa, böylesi bir bölgede keki (Kışın) vermek kesinlikle hatalı olacaktır.Zaten bu şekilde iklim olan bir yerde kek verdiğin zaman, arı salkımı bırakıp keke uzanamayacaktır. İlk baharın ilk günlerinde, arıların ufak tefek uçmaya başladığı günler itibariyle kek vermeye başlamalısın. Yazdıklarımı dikkatli bir şekilde oku ve iyice anlamaya çalış.
Selamünaleyküm.
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi