Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nakil
Selamun aleyküm hocam.Bildiğiniz gibi arıları şereflikoç hisardan nallıhan'a 350 km mesafeye nakil yapacam nakil işini kendi arabamla yapmak istiyorum arabam hususi arka koltukları çıkarıp orada nakil yapmayı düşünüyorum zaten 3 kovan neler tavsiye edersiniz.nelere dikkat edeyim nakil işi en geç hangi tarihe kadar yapmam gerek bilgilerinizi bekliyorum.Allaha emanet olun.
Ara
bu hususda hocamıza yardımcı olmak ve bu soruya şu cavabı vermek isterim. öncelikle kovanlarınız katlı mı?, katlar ful dolu mu? ikiside evet se akşam geç satlerde önce giriş kapağını kapatın. ardından katları ince 4lük, 6lık gerekirse 8 lik çivilerle sabitleyin. Eğer tam on çıta değil ise mutlaka yanları boş çıta koyarakta doldurunçıta başlarına çivi çakmak çözüm değildir döndürme momenti çıtanın en altta kaln uc kısmındadır. arı kayıplarını azaltma ve huzursuz etmemesi için. Otonuzun bagajına yerleştirdiğinizde alttan üste ve üstten alta tül gibi hava geçirir bir cisimle kesişim noktalarınında pay bırakarak ortadan ip vb. cisimle bağlayın sizin yolda herhangi bir nedenle savrulmada açılacak bir kapak istenmeyen bir duruma maruz kalabilirsiniz. Yerleştirmede mutlaka güney cepheyi tercih edin kolay gelsin.
Ara
arkadaşın verdiği cevap benim sorduğum soruya soruyla karşılık olmuş ahmet hocam cevabınızı bekliyorum.Allaha emanet olun.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi