Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kovan üstüne koyulması gerekenler
sayın üstadım kovan üstüne yazın ve kışın ne koymalıtız.karadeniz de yaşıyorum ve sadece tahta yeterlimi yoksa çuval mı koymalıyız bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.
Ara
Selamünaleyküm. Dostum, yazın kavurucu sıcaktan bunalan kolonilerin üstlerine buzdolabı ambalaj kartonu veya eşdeğer kartonlarla sıcaktan korumaya çalışın inşaallah.
Kışlık durumu ise bir zahmet msn adresimden Allah cc hazretleri ömür verirse son güz döneminde sohbet ederek izah etmeye çalışalım. Allah cc hazretleri cümlemizin işlerinde kolaylıklar ihsan eder inşaallah.
Selamünaleyküm.
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com
SELAMÜN ALEYKÜM ,BEN VAROA İLAÇLARI İÇİN BİLGİLENMEK İSTİYORUM,PİYASADA OKADAR İLAÇ VARKİ UCUZ PAHALI, HANGİSİ EN ETKİLİSİ ŞAŞIRIYORUZ. PERİZİN KULLANIYORDUM BUSEFER BAYVAROL KULLANDIM,ŞİMDİDE FORMİK ASİT DUYDUM NEDERSİNİZ.SAYGILAR.
Ara
Selamünaleyküm selahattin efendi.
Dostum, Formik asit, Oksalit asit, Perezin , Apistan ve perezin en güvenilir parazit ilaçlarıdır.
Biz bu saydıklarımı dönüşümlü olarak kullanıyoruz. Neden dönüşümlü derseniz, varroa'nın bağışıklık mekanizmasını kırmak için bu sistemi kullanıyoruz.
Aynı ilacı sürekli kullandığınız zaman ilaca karşı bağışıklık kazanan varroaları temizleme oranının her sezon azalacaktır. Bu sisteme halk dilinde tiryaki olma tabiri kullanılır.
Allah Cümlemizin işlerini kolaylaştırır inşaallah.
Selamünaleyküm.
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi