Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HAKSIZLIK VE ADALETSİZLİK
Muhterem dostlarım, bilimsel arıcılık, ilmen ve ahlaken eğitim almamış insan veya insansıların ellerinde olduğu sürece daha çoook sıkıntılarımız olacaktır.
Hangi mesleki alanda olursa olsan, ilmi tabanlı bir eğitim ve İslam ahlakı ile ahlaklanmamış şahsiyetlerin ellerinde inim, inim inlemekten başka bir şey yapamayacaktır.

İlim alimlerin gönlünden, sanat sanatçının icraatlarından tahsil edilmediği müddetçe, hem ilme hemde sanata zulmedilir.

Sahte alimlerin mumu ile, sahte meslek icraatçılarının mumu, yalancının mumu misali gibi çok kısa bir süre içerisinde söner gider.

Sohbet veya yazılarımızda sürekli olarak, hilesiz ve dürüst insan kimlikleri ile başarılmayacak Hiçbir unsur yok deyip durduk.

Büyük Allah dostları, gökteki yıldızlar misali karanlık gecelerde insanlara yol göstermeye devam etmektedirler.

Arifa tarif gerekmez ifadesini, Klavuzu karga olanın, burnu leşten çıkmaz atasözü çok güzel tamamlamaktadır.

Yalan söylemek, Kul hakkı yemek ve Adaletsizlik yapmak görünüş itibariyle kişilerin göründükleri kadarıyla itham kaydı altına alınmak istensede çok yanlıştır.

Asıl olan, Kainatın yaratıcı Allah cc Hazretlerinden korkmayan ve Alemlere rahmet olarak gelen Efendimiz Hz.Muhammed SAV efendimizin ahlakıyla ahlaklanmayan insanların, şeytanın hile ve oyunlarına alet olmalarından gayri bir şey değildir.

Daha basit ama çok geniş bir mana ile “Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim” Ata sözünün üzerinde uzun, uzun düşünmek lazım.
Toplumlarda Allaha kulluk görevlerini yapan, Efendimizin sünnetlerine uyan, dürüst ve salih amelli insanların sayıları arttıkça huzur, barış ve refah düzeyi yükselecektir.

Aynı şekilde, dürüst ve salih amelli insanların sayıları azaldıkça da, Ahlaksızlık, hayasızlık, edepsizlik, haksızlık artacak ve toplumda fakirlik artacaktır.
Aklı selim ve salih amelli dostlarımın neden böyle bir yazı yazdığımı anlamaları hiçte zor olmayacaktır.

Gönlümüz isterdiki, birlik ve beraberlik içinde “Bir duvarın yapı taşları olunuz” hadisi şerifi doğrultusunda, aşk ile, şevk ile mesleğimizi icra edebilmeyi arzu ediyorduk.

Kainatın yaratıcısı Allah cc hazretleri, Efendimiz SAV'me “Ey habibim eğer sen olmasaydın Hiçbir şeyi yaratmazdım” demişti.

Bakın, yukarıda vurguladığım Aşk ile ibaresi, Allahın, Efendimize duyduğu aşk ile kainatı yaratması mevzuatıdır.

Peki, nerde ortalığı bulandıran insanların kendi kendilerine müslümanım demeleri, nerde hileye ve haksız kazanca dur derim diyen sözüm ona sahte pehlivanlar.????

Yazıklar olsun, hakka ve adalete yardım etmeyenlere.
Haddimi aştığımı biliyorum can dostlarım. Sizden önce veda ederek ölümü tadan yakınlarınızdan neden bir ses ve seda çıkmıyor.

Haksızlık ve adaletsizlik yapanlar unutmamalıdır larki, yaptıklarının misli ile mutlaka hem bu alemde, hemde baki alemde haksızlığa uğrayacaklardır. Aksini idda eden varsa zahmet buyurup Allah cc hazretlerinin kelamı olan kur-anı kerimi açıp okusunlar.

Kullandığımız ifadelerden dolayı siz dostlarımı incittiysek hakkınızı helal edin. Ölüm var helalleşmek sünnettir dostlarım.

Sizlerle paylaşmaya çalıştığım bu yazımızı Zilzal suresinin son iki ayeti kerimesinin meali ile tamamlamak istiyoruz.

“Her kimki zerrei miskal kadar hayır işlerse mükafatnı, Herkimde zerrei miskal kadar şer işlerse cezasını görecektir”
Söz ve hüküm Allah cc Hazretlerine aittir.

Allah hilesiz, helal ve dürüst üretim yapmak isteyen tüm insanlara yardım eder inşaallah.
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi