Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EŞŞEK ARISI YORUM SİZE AİT
999nh2.jpg
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com
Shy 
Selamün aleyküm
Bizim köyde bu çeşit arı hiç görmedim çok ilginç
İyiki yok
Bu tip arılara anladığım kararıyla her yöre farklı isim koymuş
Kalın sağlıcakla
Allah'a emanet olasınız.
Ara
değerli kardeşim bu bizim ülkemizde yaygın olarak yaşayan bir tür değildir. daha çok subtropikal ve tropikal iklim kuşağının bir türüne benzemekte ancak bilindiği gibi küresel iklim değişikliği bu kuşaklarıda düzensiz hale geçirmekte dönenceler çevresinde yaşayan canlıları taki 40derece enlemlerine kadar göçe zorlamakta bundan kastım şudurki gelecek zamanlarda bizleri kovanlarda eşek arılarının bal arıları soykırımı yapmalaıyla pek çok kez karşılaşıcağız demek oluyor.Allah önce bu hayvanlara ve bizi içinde bağıra bağıra barınrındıran dünyamıza yardım etsin derken insanı köle yaratanın yaratığını şeytani emelleri için kullananlara da su damlasından 1.4 milyardolarlık radara yakalanmayan casus uçağını düşürmesi gibi bahanelerle enkısa sürede belasını versin der saygılarımı sunarım.
Ara
bu tür daha ziyade ege,akdeniz ve güneydoğu bölgesinde çok yaygın ve kovana geldiklerinde resmen katliam yapıyorlar.
Ara
ARICI AĞABEYLER BEN EGEDE BALIKESİRDEYİM BENİM 5 KOVAN ARIM VARDI. AHMET AĞABEYİN RESMİNİ GÖNDERDİĞİ ARILAR YAZIN SICAK AYLARINDA BENİM 5 KOVANI MAF ETTİLER YARI YARIYA ASKERLERİNİ KIRDILAR EN SONUNDA ECZANEDEN FARE YAPIŞKANI ALDIM VE PLASTİK YÜZEY ÜZERİNE VEYA KARTON ÜZERİNE YAPIŞTIRICIYI SÜRDÜKTEN SONRA KARTON ÜZERİNEDE ET PARÇALARI VEYA TAVUK KIRINTILARI KOYDUM KOVANLARIN ÜZERLERİNE VEYA YANLARINA TAŞLA SABİTLEDİM HER GÜN OLMASADA 2 GÜNDE BİR TEKRARLADIM. ANCAK BU EŞEK ARILARIYLA BAŞEDEBİLDİM. GÜNLÜK BAZEN 5 KOVAN ÜZERİNE KOYDUĞUM YAPIŞTIRCILARDAN 70-80 TANE EŞEK ARISININ YAPIŞIP ÖLDÜĞÜNÜ GÖRDÜM.BENİM TAVSİYEM YA BU ŞEKİLDE MÜDAHALE EDİN VEYA ARILARINIZI BAŞKA BİRYERE -SULAK BİRYERE TAŞIYIN- DERİM.VEYA ARAYIP TARAYIP YUVASINI BULUN DERİM.YOKSA İŞİNİZ ÇOOOOK ZOR KOLAY GELSİN. MUSTAFA KELEŞ. ALLAHA EMANET OLUN.
Ara
Selamünaleyküm.
Evet dostum özellikle , bu arıların inlerini bularak akşam hava karardıktan sonra mutlaka imha etmelisiniz.
Allah cc hazretleri yar ve yardımcımız olur inşaallah.
Selamünaleyküm.
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi